Суд скасував рішення Рівнеради про заборону цирків, міськрада подаватиме апеляцію (ВІДЕОКОМЕНТАРІ)

8.10.2018

Рівненський окружний адміністративний суд скасував рішення про заборону діяльності пересувних цирків з тваринами у Рівному.

 

Його депутати Рівненської міської ради прийняли 25-го січня цього року. Причиною стала смерть жирафи у цирку "Кобзов", який перебував тут на гастролях в листопаді 2017-го. Оскаржити це рішення вирішило приватне підприємство "Продюсерський центр "Гастролі в України". Сьогоднішнє засідання передбачало дебати сторін та пройшло в режимі відеоконференції.

 

– Основними законодавчими підставами прийняття цього рішення був, по перше, Закон України про місцеве самоврядування в Україні. Крім того, основним нормативним документом для прийняття рішення був закон про захист тварин від жорстокого поводження. Міська рада також керувалася громадською думкою, це підтверджується тим, що на сайті офіційному міської ради була зареєстрована петиція. Протягом відповідного часу, 20 днів, ця петиція на сайті набрала відповідну кількість голосів, – розповів представник Рівненської міської ради Михайло Чепиль.

 

Представниця "Продюсерського центру "Гастролі в Україні" Марина Покотило:
– Жодний із зазначених нормативних актів не містить права органів місцевого самоврядування на прийняття рішень забороняючого або обмежуючого характеру. Висновок може бути зроблений зі статті 23 Господарчого кодексу України, яка передбачає, що органи місцевої влади не мають права приймати рішення, які обмежують чи забороняють діяльність суб'єктів господарювання.

 

– Суд вирішив позов задовольнити повністю, визнати протиправним та скасувати рішення Рівненської міської ради від 25.01.2018 року номер 3891 "Про заборону діяльності на території міста Рівного пересувних цирків з тваринами, стягнути з суб'єкта владних повноважень, Рівненської міської ради, за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача, приватного підприємства "Продюсерський центр "Гастролі України" судовий збір 1762 гривні, – суддя окружного адміністративного суду Володимир Щербаков.

 

Рівненська міська рада подаватиме апеляцію на рішення окружного адміністративного суду. Таку заяву по завершенню засідання зробив її представник Михайло Чепиль:
– По-перше, ми дочекаємося повного тексту судового рішення, оскільки сьогодні була проголошена тільки вступна та результативна частини його. Всі мотиви, якими суд керувався ми дізнаємося, лише отримавши повний текст судового рішення. Як судом було наголошено, це буде здійснено протягом десяти робочих днів. Після цього ми вивчимо рішення і подамо апеляцію до Львівського апеляційного адміністративного суду.

 

Відео сюжет


to backВсі новини


Архів новин

жовтень 2018
пнвтсрчтптсбнд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Головні новиниВодоканалБомбиАфіша РівнеАртемонFilarmonУКРІНФОРМ