Підготовка до світової першості: на Рівненщині стартували змагання з радіопеленгування (ФОТО)

21.04.2017

На Рівненщині у Мирогощі, що в Дубенському районі, у ці хвилини стартував Чеміонат України з радіопеленгування. Участь у ньому беруть хлопці й дівчата віком 11-16 років. Як інформує журналістка РТБ Валентина Гордич із місця події, у змаганнях участь беруть 95 учасників із 11 областей. Серед них є навіть минулорічна чемпіонка Європи з Вінниці. Змагання в Мирогощі - це хороша розминка перед першим в історії Чемпіонатом світу, він буде у червні у Словаччині, зазначила старший тренер збірної України Наталія Щербатюк. Варто додати, що перший чемпіонат з радіопеленгування в Україні провели рівно 60 років тому.

 

Радіопеленгація (Радіопеленгування) — процес визначення напрямку (пеленга) від спостерігача на джерело випромінювання радіохвиль за допомогою радіопеленгатора — приймача з антеною спрямованої дії. У «полюванні на лисиць» застосовуються амплітудні пеленгатори; напрямок визначається порівнянням е.р.с., що «наводяться» в антені при різних її положеннях у просторі. При пеленгації антену з відомою діаграмою спрямованості повертають у просторі до отримання певного значення е.р.с. (максимального або мінімального), зареєстрованого індикатором.


Аналізуючи інформацію про напрямки прийнятих сигналів від двох або більше просторово рознесених приймачів (або ж одного мобільного приймача), джерело передачі може локалізовуватися у просторі з використанням методу триангуляції. Радіопеленгування застосовується у навігації морських і повітряних суден, для встановлення місцезнаходження аварійних передавачів пошуку і порятунку, для відстеження у дикій природі, а також, щоб знаходити несанкціоновані передавачі або ті які створюють суттєві завади.

 


to backВсі новини


Архів новин

Головні новиниВодоканалБомбиАфіша РівнеАртемонFilarmonУКРІНФОРМ