Острог і туризм: що спільного і чи є з цим проблеми (ВІДЕО)

20.04.2017

Туристичний сезон офіційно стартував в Острозі. У день його відкриття у місті урочисто презентували перший в області інформаційний центр для мандрівників. З Острога повернулася Валентина Гордич.

Острог називають серцем Волині і хочуть зробити його Мекою для мандрівників. Саме з княжого міста в області офіційно стартував туристичний сезон. У топ-трійці найцікавіших місць - Замкова гора, Острозька академія і Музей книги.

 

Валентина Гордич, журналіст:
"Вже не перший рік Луцька вежа, у якій розташований музей книги, а їх в Україні лише два, у буквальному сенсі в плачевному стані. Через дірявий дах постійно затоплює третій поверх".

У день відкриття туристичного сезону в Острозі обласна влада урешті пообіцяла подбати про пам'ятку національного значення. І вже в цьому році планують віднайти в обласному бюджеті кошти на те, щоб залатати дах, реставрувати верхній декор і потинькувати увесь фасад. Принадити туристів спробують і до пам'яток місцевого значення. Про них розкажуть ось такі таблички, які відсьогодні розмістили на фасадах.

 

Андрій Брижук, краєзнавець:
"Це Острог не 16-17-го століть, а 18-19-го. Тобто це будинки хронологічно ближчі до нас. І цікаві тим, що там жили реальні люди і їхні фото ми навіть можемо побачити... це було місцеве населення, місцева еліта. То житлова вулиця з цікавою архітектурою".

 

Саме в цьому кварталі відсьогодні запрацював перший в області центр туристичної інформації. Безкоштовно мандрівники отримають дані про все, що їх цікавить.

Олеся Гощук, заввідділу туризму м.Острог:
"Буде працювати людина, яка цілий робочий день зможе відповісти на будь-які питання - знайти екскурсоводів, допомогти з поселенням, харчуванням тощо. Крім того, тут навчатимуть екскурсоводів, які працюватимуть по місту... Бо в нас існує ще одна проблема як брак кадрів. Є що показати, але не вистачає людського ресурсу".

Появу такого інформорієнтиру місцеві туроператори вітають. Разом з тим озвучують іще одну проблему - показати у місті є що. Біда, нема де зупинитися на нічліг. І саме це заважає Острогу поки що екскурсійному перерости у туристичний.

Максим Жуковський, директор туристичної фірми:
"Немає можливості з екскурсанта зробити туриста, щоб на два дні і більше він тут затримався. І в цьому проблема. От для прикладу, у Кременці готелів чимало. І ціни там доступні. А нам в Острозі цього не вистачає".

 

Розцінки в острозьких готелях стартують від 300 гривень. Але й цю проблему місцеві чиновники від туризму обіцяють хай не так швидко, але вирішити. Уже вступили у перемовини з інвестором, який планує облаштувати у райцентрі хостел. 

Відео сюжет


to backВсі новини


Архів новин

Головні новиниВодоканалБомбиАфіша РівнеАртемонFilarmonУКРІНФОРМ