Із Рівненської області розпочались громадські обговорення бажаних змін до Конституції України (ВІДЕО)

8.06.2015

Робоча група у складі екс-судді Європейського суду, народного депутата, кандидатів та докторів юридичних наук зустрілась з місцевими активістами.

 

Від них члени Конституційної Комісії хотіли почути зауваження та пропозиції відносно того, які правки слід внести до основного закону держави, щоб згодом врахувати їх. Також фахівці розповіли про свої напрацювання у цій справі і представили основні тези. Зокрема, головною цінністю і критерієм Конституції проголошено гідність людини. В іншому форматі подано статтю про заборону катувань, а також планується ввести нову статтю про заборону рабства і примусової праці. Ці та інші зміни, переконані законотворці, є нагальними, адже Конституція зразка 1996 року є по факту декларативним документом.

   
Юрій Чижмарь, народний депутат України: Зрозуміло, що сьогодні виклик часу, щоб Конституція набула значення як норма прямої дії. Норми Конституції мають відсилочні норми до закону і достатньо згадати 44 статтю, де говориться про право на страйк. Там чітко передбачено, що людина, яка працює, має право на страйк, але наступна стаття це право обмежує.

Юрій Буткевич, суддя Європейського суду з прав людини у відставці: В нас виходить те ж саме право, що і в Європейській Конвенції, але якщо там допускається 10 обмежнь за певних умов, то в нашій Конституції можна знайти на два порядки більше і за невизначених умов. Отже перед нами стоїть завдання зробити так, щоб право записане в Європейській Конвенції було дійсно правом людини.


Ірина Михалевич.

Відео сюжет


to backВсі новини


Архів новин

Головні новиниВодоканалБомбиАфіша РівнеАртемонFilarmonУКРІНФОРМ