Головна новина дня

Допомога біженцям

Для вимушених переселенців зі східних областей та Криму на Рівненщині розробили спеціальний довідник. В ньому вказано контакти соціальних установ, відділень міграційної служби та центрів зайнятості. А там наведено перелік документів, які необхідні для отримання соціальних виплат, пенсій чи нового місця роботи. Так звану "дорожню карту" було представлено під час засідання регіонального штабу, що опікується громадянами, які прибули до нас з тимчасово окупованих територій та районів де тривають бойові дії.

Переселенці зі сходу держави дісталися і до найвіддаленіших місцин нашого краю - Зарічненського району. Про це його керівник звітує представникам обласного штабу, який опікується долею вимушених пересленців. На сьогодні в районі вже офіційно прихистили п’ятьох приїзджих і готові прийняти вдесятеро більше осіб.

 

Павло Мельник, голова Зарічненської РДА: "Є в нас 13 будинків приватного сектору, які готові прийняти людей навіть в осінньо-зимовий період. там пічне опалення. Поки що потреби не було, але ми вже говоримо з лісниками, щоб запезпечити ці будинки дровами."

Загалом всі райони Рівненщини впоралися з потоком біженців та забезпечили їх житлом і роботою. Офіційно в області близько восьми сотень вимушених переселенців. Найбільше гостей оселилося в Рівному - більше трьохсот. Насправді кількість цих людей може бути більшою. Далеко не всі східняки та кримчани офіційно реєструються - зізнаються чиновники. За приблизними підрахунками, свої домівки полишили більше 50 тисяч жителів Криму та східних областей. Експерти очікують - принаймні три тисячі з них тимчасово оселяться на Рівненщині. При таких темпах вільних приміщень незабаром не вистачатиме. Влада закликає небайдужих рівнян відгукнутися.

 

Сергій Васильчук, заступник міського голови Рівного: "Це будинки, квартири, тому що це більш комфорні умови проживання. На сьогоднішній день ми маємо, на жаль, тільки 17 людей. Крім того, проведено паспортизацію приміщень, в які можуть заселятися люди. З них 18 - державної власності, два - обласної комунальної."

Крім того в штабі розробили так звану "дорожню карту для переселенців". У ній вказано адреси та телефони установ, які опікуються проблемами приїзджих.

 

Олександр Савчук, заступник голови Рівненської ОДА: "Тут вказано що потрібно для того, щоб відновити паспорт, які документи потрібні для отримання соціальної підтримки, пенсії та допомоги. Є державна підтримка у працевлаштуванні, що вона і куди потрібно звертатися, основні документи, які треба мати при собі, державна підтримка інівалідів та громадян похилого віку."

Очільникам районів доручили встановити на залізничних вокзалах інформаційні стенди для переселенців. Наступного разу штаб збереться за тиждень.

 

Володимир Струc/


Наші відео проекти:


Iнформаційна програма «День» Oдин на один Oдин на один - Реформи Tелеспорт TКС _Перехрестя правди Європейський дім А ми відпочиваємо Азбука смаку Акваріум Без права на забуття Будьмо здорові Громадська приймальня Група ризику Діяльність депутатська День у музеї Депутат Економічний інтерес Зона конфлікту Казка Квест-шоу Лісовими стежками Літописець свого простору  Мандри Молодіжний прорив Моя родина Україна Музична кухня На межі можливого Невгамовні дослідники Огляд подій тижня Під одним небом Пересопницьке Євангеліє По суті Почерк долі Професіонали Рівненщина мистецька Світосвіт Тінейджпростір Так було Таке життя Телевісник Служби зайнятості У пошуках легенд Хто крайній? Цикл розмов про реформи Штрихи з натури Юна зірка