Головна новина дня

Виконання плану

Чотири райони області мають ризик не виконати план наповнення цьогорічного бюджету. Їх очільники на черговій колегії облдержадміністрації доповідали про причини недоотримання коштів.

Обсяг промислового виробництва на Рівненщині за півроку знизився більш ніж на два відсотки. Проте це удвічі менше ніж загалом по країні, констатують місцеві чиновники. Традиційно підтримують економіку області сільгоспвиробники, яким вдалось збільшити обсяги.

Юрій Приварський, перший заступник голови Рівненської ОДА: "Область дає зростання 3,7% при загальному спаді по Україні близько 4%. Зростання в основному за рахунок виробництва м'яса та молока, яєць, несуттєве зростання поголів'я птиці."

На колегії облдержадміністрації найбільше уваги приділили аналізу виконання місцевих бюджетів. Попри те, що показник по області позитивний і навіть перевищує сто відстоків, чотири райони, а саме Володимирецький, Млинівський, Здолбунівський та Радивилівський економічний план не виконують. Тамтешнє керівництво пояснює, що часто вони недоотримують гроші від користувачів земельних ділянок.

Алла Черній, голова Млинівської райдержадміністрації: "Була наперед сплачена плата за землю. Це немалий відсоток. Сільські голови на сьогоднішній день зв'язані по руках, вийти з цієї ситуації не так легко. Тому що підприємці, які орендують в них землю, це сталі підприємці, їх не поміняєш, в них укладені угоди."

Важливим для наповнення бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Тому керівництво області закликало голів проблемних районів вивести ринок праці із тіні. Останні нарікають, зробити це не так вже й просто, адже люди нині добре вміють використовувати шпарини у законодавстві.

Володимир Савонік, голова Володимирецької райдержадміністрації: "Вони законними шляхами переводять людей в приватні підприємці, тобто вони зменшують надходження до бюджету. Як їх за це притягнути, як покарати не знаємо."

Тим часом в облдержадміністрації вже видали розпорядження про створення робочих груп при районних адміністраціях, які шукатимуть способи підвищення ефективності використання земельних та трудових ресурсів.

 

Ірина Михалевич.
 


Наші відео проекти:


Iнформаційна програма «День» Oдин на один Oдин на один - Реформи Tелеспорт TКС _Перехрестя правди Європейський дім А ми відпочиваємо Азбука смаку Акваріум Без права на забуття Будьмо здорові Громадська приймальня Група ризику Діяльність депутатська День у музеї Депутат Економічний інтерес Зона конфлікту Казка Квест-шоу Лісовими стежками Літописець свого простору  Мандри Молодіжний прорив Моя родина Україна Музична кухня На межі можливого Невгамовні дослідники Огляд подій тижня Під одним небом Пересопницьке Євангеліє По суті Почерк долі Професіонали Рівненщина мистецька Світосвіт Тінейджпростір Так було Таке життя Телевісник Служби зайнятості У пошуках легенд Хто крайній? Цикл розмов про реформи Штрихи з натури Юна зірка