Головна новина дня

Бойова підготовка

На Рівненському військовому полігоні розпочались масштабні навчання. Там бойове злагодження проходить укомплектована резервістами механізована бригада оперативного командування "Північ". Майже 5 тисяч чоловік за місяць часу мають перетворитись на один злагоджений механізм, щоб у випадку потреби стати на захист рідної землі.
  
Півтисячі одиниць броньованої техніки і майже 5 тисяч чоловіків у формі - на Рівненському загальновійськовому полігоні починаються масштабні навчання. Більшість людей, які сьогодні знаходяться тут на полігоні - це ті, кого покликали до війська в рамках часткової мобілізації. тобто, фактично їм сьогодні нагадають те, що вони, можливо, забули після служби в армії. Наразі в усіх завдання одне - відпрацювати бойове злагодження підрозділів, щоб кожен знав, де його зона відповідальності і щоб механізована бригада працювала як один механізм.

Володимир Яцків, командир механізованої бригади: "Звичайно людина, яка відірвана від дому, від тепла, від ліжка, потрапляє в такі умови, в невідому обстановку, виникають деякі труднощі. Але переважно проблем немає, люди всі патріотично налаштовані".

Викликані до війська хлопці та чоловіки в один голос запевняють - від свого обов'язку перед Вітчизною вони не відмовляться.

Зорян Дмитрук, старший механік-водій: "Я готовий за свою державу воювати, за рідних. З таким натхненням, з яким нас наші сусіди прийняли, то я готовий показати все, на що здатний".

А ще тут усе, на що здатна, має показати й техніка. Практично вся вона десятками років просто стояла, і тепер виїзд на полігон для неї - це теж перевірка профпридатності. Танки, БМП та інша бронетехніка роз'їжджається по кількох вогневих рубежах. І хоча це лише навчання, правило у військових незмінне - кожен постріл має бути максимально точним і безвідповідальності тут бути не може. Резервісти стараються, як можуть. Після непростих маневрів усі повертаються до польового військового містечка, його тут облаштували нещодавно. Чоловіки кажуть: тут вони не залишаються голодними.

Володимир Павлючик, кухар: "На перше суп з макаронами, каша пшенична, підлива з тушонкою".

Підтримують своє військо і рівненські фермери та сільські голови. Їм, за посильну допомогу харчами, керівництво оперативного командування "Північ" вручає подяки. Ті ж обіцяють не забувати про армію і надалі. Ну а тим часом самі військові після обіду мають можливість відпочити у військових наметах. Тут, кажуть, максимально зручно як для польових умов, без проблем можна помитись, поголитись, в деяких навіть є телевізори. А ще додають: впасти духом їм не дають рідні та знайомі, які постійно підтримують.

Андрій Федун: "Телефони постійно заряджаємо, багато-хто дзвонить, цікавиться. А бойовий дух...хай москалі там переживають самі, ми якраз зараз в бойовому дусі, ми готові".

Триватиме бойове злагодження механізованої бригади приблизно місяць. У разі ж потреби цей термін може бути скорочений. Хоча самі військові й сподіваються, що війни в Україні не буде і здоровий глузд в російської влади переможе імперські амбіції.

Іван Марчук.


Наші відео проекти:


Iнформаційна програма «День» Oдин на один Oдин на один - Реформи Tелеспорт TКС _Перехрестя правди Європейський дім А ми відпочиваємо Азбука смаку Акваріум Без права на забуття Будьмо здорові Громадська приймальня Група ризику Діяльність депутатська День у музеї Депутат Економічний інтерес Зона конфлікту Казка Квест-шоу Лісовими стежками Літописець свого простору  Мандри Молодіжний прорив Моя родина Україна Музична кухня На межі можливого Невгамовні дослідники Огляд подій тижня Під одним небом Пересопницьке Євангеліє По суті Почерк долі Рівненщина мистецька Світосвіт Тінейджпростір Так було Таке життя Телевісник Служби зайнятості У пошуках легенд Хто крайній? Цикл розмов про реформи Штрихи з натури Юна зірка