Головна новина дня

Десятьох керівників комунальних закладів Рівненщини призначили на сесії облради

Зокрема очільників отримали обласна клінічна та обласна дитяча лікарні. Щоправда, без головного лікаря досі залишається діагностичний центр. Незважаючи на протести трудового колективу, вирішення цього питання депутати залишити на наступний рік.
 
Перед входом до сесійної зали депутатів обласної ради зустрічають люди із плакатами. Це представники Рівненського обласного діагностичного центру. Вони вимагають від обранців призначити закладу, який уже декілька місяців не має головного лікаря, керівника. На цій посаді люди хочуть бачити Володимира Лепеху. Його кандидатуру більшістю голосів підтримали на зборах трудового колективу.

Федір Генеральчук, очільник ініціативної групи трудового колективу діагностичного центру: "Колектив проголосував, висунув свого кандидата. Виступив начальник управління охорони здоров'я Юрій Осіпчук і сказав, що думка колективу для нього це ніщо. Що такого нема і він рекомендує кандидата, який набрав всього 16 голосів".

Мова йде про Володимира Якимця, кандидатуру якого за словами деяких працівників, їм начебто нав'язує начальник управління охорони здоров'я. Сам Юрій Осіпчук інформацію частково спростовує. Каже, на зборах трудового колективу діагностичного не було ані його, ані інших працівників управління.

Юрій Осіпчук, начальник управління охорони здоров'я Рівненської ОДА: "А подача кандидата - це не моя позиція. Це позиція управління. Це людина, яка не є в системі діагностичного центру, не працювала там, але вона готова до змін".

Відкривши двадцять дев'яту сесію обласної ради, першим депутати розглядають питання про дострокове припинення повноважень двох своїх колег. Депутатства у раді позбавляють Вадима Сидорчука, який вже працює у Парламенті, та Миколу Зінчука, який у серпні помер. Вже на наступній сесії їх замінять Юрій Осіпчук та Віталій Сухович. Потому, депутати погоджуються вислухати позицію працівників діагностичного. І одразу їх заспокоюють.

Степан Павлюк, заступник голови Рівненської обласної ради: "Позиція президії полягає в перенесенні цього питання можливо на наступну сесію, а можливо і на пізніше. З тією метою, щоб діагностичний центр був визначений, як пілотний проект в реформі медичної галузі області в переході на страхову і платну медицину".

Про жодну ліквідацію, чи приватизацію діагностичного не йдеться, наголошує і голова обласної ради. Втім, каже Михайло Кириллов, потрібно чітко вирішити, як заклад має працювати далі, в умовах медичної реформи.

Михайло Кириллов, голова Рівненської обласної ради: "Заклад фінансується з обласного бюджету, але всі бачать, що безкоштовних послуг там нема. А якщо ми фінансуємо заклад з обласного бюджету, то має ж бути і якесь обслуговування. Тому дане доручення комісіям розробити конкретний план розвитку. Що ми хочемо".

Далі на порядку денному - виступ прокурора області. Сергію Кубраку знову адресували незручні запитання про організаторів антимайдану, "бурштинові війни" та вкидання депутата у сміттєвий бак.

Сергій Кубрак, прокурор Рівненської області: "По 9-му травня 13 осіб притягнено до кримінальної відповідальності. По 26-му вересня кримінальне провадження розслідується і ми встановлюємо, хто дестабілізував ситуацію".

Депутат обласної ради Віктор Кривун нагадує і про резонансну справу про викрадення бурштину із приміщення обласного управління внутрішніх справ.

Віктор Кривун, депутат Рівненської обласної ради: "В мене питання. А де ще грабують органи, над якими ви здійснюєте нагляд? Якби була честь, то деякі очільники силових структур вже написали б заяви і їхали туди, звідки приїхали".

Сергій Кубрак, прокурор Рівненської області: "Стосовно слідчого, який не передав кошти на зберігання - оголошено підозру. Кримінальне провадження буде направлено до суду. Ми розглядаємо також версію про інсценізацію крадіжки працівниками органів внутрішніх справ".

Інформацію прокурора депутати беруть до уваги. Пізніше вони голосують за призначення одразу десяти керівників комунальних закладів. Серед них - екс-начальник управління охорони здоров'я Віталій Бойко, який тепер очолюватиме Обласну дитячу лікарню. Насамкінець депутат облради Сергій Лучанін закликав колег втрутитися у міжконфесійну ворожнечу у храмах Дубенщини та Острожчини. За його словами більшість мешканців сіл Птича, Повча та Бадівка підтримують православну церкву Київського патріархату. Втім, там досі не вирішенні питання користування церковним майном.

Сергій Лучанін, депутат обласної ради: "Не правильно буде вважати, що 90% людей має проводити служіння за межами церкви, а 10% - всередині. Храми будували не патріархи, а люди. Їм і вирішувати питання користування церковним майном".

До вирішення конфліктів депутати вирішили залучити прокуратуру та СБУ.

 

Роман Свирида.

 


Наші відео проекти:


Iнформаційна програма «День» Mолодіжний прорив Oдин на один Tелеспорт TКС _Перехрестя правди _Професіонали Європейський дім А ми відпочиваємо Азбука смаку Акваріум Без права на забуття Будні ОСББ Будьмо здорові Громадська приймальня Група ризику Діяльність депутатська День у музеї Депутат Економічний інтерес Зона конфлікту Казка Казка Війна Життя Квест-шоу Лісовими стежками Літописець свого простору  Мандри Моя родина Україна Музична кухня На межі можливого Невгамовні дослідники Огляд подій тижня Один на один - Реформи Під одним небом Пересопницьке Євангеліє По суті Почерк долі Рівненщина мистецька Світосвіт Тінейджпростір Так було Таке життя Телевісник Служби зайнятості У пошуках легенд Хто крайній? Цикл розмов про реформи Штрихи з натури Юна зірка