Головна новина дня

На скандальному будівництві, що на вулиці Кіквідзе 66, пролилася кров.

Травму отримав працівник поки невстановленої організації, що працював на електроопорі. Сталося це саме у той час, коли на будівельний майданчик прибули працівники прокуратури, енергонагляду, держгірпромнагляду, правоохоронці та міські обранці. Вони мали на меті оглянути майданчик та опломбувати техніку. Підстава - рішення суду про арешт земельної ділянки. 

З десятої ранку неподалік будівельного паркану на вулиці Кіквідзе, 66 збираються правоохоронці, працівники енергонагляду, гірпромнагляду та прокуратури. В цей час за парканом кипить робота. Працюють будівельні крани. А цей чоловік - виконує роботи на електроопорі. Після коротких перемовин з охороною - працівники прокуратури та правоохоронці проходять на будмайданчик.

"- Зачекайте, десь має приїхати представник...
- То він вже дуже довго їде, цей представник.
- Ну ще три-п'ять хвилин почекайте.
- Шановний, відкривайте!"


Потрапивши на будмайданчик, правоохоронці, працівники прокуратури та міські депутати бачать карету швидкої допомоги, яка потрапила туди через їнші ворота, та сліди крові, які хтось вже намагався присипати землею. Депутат Анатолій Чугуєвець, запевняє - травми отримав саме робітник, який ще декілька хвилин тому працював на електроопорі.

Анатолій Чугуєвець, депутат Рівнеради
"Людина впала, зламала собі основу черепа. Швидка при нас скривавлену людину вивезла до лікарні. Це збіг звичайно. Але це може тут статися з будь-ким з робітників".

За словами депутата будівництво за адресою Кіквідзе, 66 - незаконне.

Анатолій Чугуєвець, депутат Рівнеради
"Цільове призначення даної земельної ділянки - зовсім інше. Не під будівництво. Взагалі нема дозволу на будівництво. Вони не мають права тут проводити якісь роботи".

Самовільним називають будівництво і працівники прокуратури. Кажуть, за їхнім зверненням суд вже наклав арешт на дану земельну ділянку. Нині прокуратура керує кримінальним провадженням.

Андрій Максимчук, перший заступник прокурора Рівного
"За фактом самочинного будівництва, а також за фактом порушення службовими особами НК-1 і НК-2 правил охорони праці, безпеки працівників при будівництві будинка.  При будівництві будинка відсутня дозвільна документація. Це дозвіл ДБК на початок будівельних робі, відсутні містобудівні умови, які не видавалися міськрадою, а також - ця земля не виділялася для будівництва, а для обслуговування хлібзаводу".

Після огляду місця події працівники прокуратури опечатали усю будівельну техніку. Міські обранці пообіцяли звернутися до "Рівнеобленерго" з ініціативою про перевірки законності подачі електроенергії на будмайданчик. На місці події залишився чергувати і наряд правоохоронців. Ні з ними, ні з депутатами, офіційні представники забудовника на контакт так і невийшли. Поспілкуватися вдалося лише із будівельниками та чоловіком, який журналістам назвався "сторонньою особою".

"- Працюють люди, гроші заробляють. Їм, на відміну від вас, не платять. Їм треба гроші заробляти.
- Покажіть ваші трудові договори!
- Треба буде - покажемо. - Ви забороните будівництво і тут усі люди залишаться без роботи. А скільки вже придбали квартири. Тільки тому, що там якогось документа нема".


Роман Свирида, інформаційна програма "День".


Наші відео проекти:


Iнформаційна програма «День» Mолодіжний прорив Oдин на один Tелеспорт TКС _Перехрестя правди _Професіонали Європейський дім А ми відпочиваємо Азбука смаку Акваріум Без права на забуття Будні ОСББ Будьмо здорові Громадська приймальня Група ризику Діяльність депутатська День у музеї Депутат Економічний інтерес Зона конфлікту Казка Казка Війна Життя Квест-шоу Лісовими стежками Літописець свого простору  Мандри Моя родина Україна Музична кухня На межі можливого Невгамовні дослідники Огляд подій тижня Один на один - Реформи Під одним небом Пересопницьке Євангеліє По суті Почерк долі Рівненщина мистецька Світосвіт Тінейджпростір Так було Таке життя Телевісник Служби зайнятості У пошуках легенд Хто крайній? Цикл розмов про реформи Штрихи з натури Юна зірка