Головна новина дня

2,5 грн. за проїзд

Із першого травня рівняни платитимуть за проїзд у міських маршрутках дві гривні п'ятдесят копійок. Таке рішення члени міськвиконкому підтримали сьогодні. Втім, чинності воно набуде лише за тиждень, після офіційної публікації.
  
Ініціювали чергове підвищення вартості проїзду у міських маршрутках - перевізники. Вони ж звернулися до міської влади із пропозицією провести позачергове засідання міськвиконкому. Кажуть, вже тривалий час працюють собі у збиток. Необхідність збільшення тарифів - пояснюють зростанням цін на паливно-мастильні матеріали та запчастини упродовж останніх трьох років, відколи тарифи були переглянуті востаннє.

Валентин Демчук, президент ГО "Союз перевізників України": "Вже сьогодні на низькорентабельних маршрутах і на маршрутах, які мали середню рентабельність - відбувається поступове зменшення кількості ТЗ, які виїжджають. Зокрема, є десять маршрутів, де на вихідних в рейс виходять вже лише 10% ТЗ, в будні - до 50%".

Розрахунки та пропозиції щодо нового тарифу перевізники передали до міського управління транспорту та зв'язку. Там погоджуються, підняття тарифів - економічно обгрунтоване. Втім, замість "рубати з плеча" - пропонують подумати і про пасажирів і підняти вартість проїзду мінімально.

Віталій Миронюк, начальник міського управління транспорту: "Перевізники проявили емоційність, подали розрахунки і на 3,50 і на 3,00. Це є справді так. Є коли родина з п'яти людей доїжджає щодня на ринок, на навчання чи на роботу - це дуже великі витрати".

Втім, ідею підняття тарифів на проїзд у маршрутках підтримують не усі присутні. Одні схиляються до того, що після отримання Україною кредиту від МВФ - курс долара, а з ним і вартість пального суттєво знизиться. Інші - пропонують провести процедуру підняття цін - як того вимагає закон. Тобто, дати громаді місяць після офіційного оприлюднення інформації - для вивчення думки населення.

Ігор Давидчук, член міськвиконкому: "Зарплата не виросла. І досить несправедливо перекладати економічні проблеми на плечі незахищених верств".

Юрій Запорожець, депутат Рівнеради: "Сьогодні приймемо. Дадуть кредит - завтра долар буде по 7. Хто буде зрізати ціни? Ніхто. І буде обгрунтування. То якщо громада може затягнути пояси - то чого перевізники не можуть на місяць?"

Перевізники запевняють - далі чекати не можна. Або піднімати тариф - або не їздити взагалі.

Валентин Демчук, президент ГО "Союз перевізників України": "Вже чекали. Вже всі, можна сказати, на підсосі їздять. Робити популістські заяви і намагатися бути добрим - це одне. Але доброта в тому, щоб люди мали можливість їхати".

У підсумку зійшлися на ціні дві гривні п'ятдесят копійок. Чинності рішення міськвиконкому набуде з першого травня. А вже 13-го травня вартість проїзду у маршрутках міста знову переглянуть.

Володимир Хомко, міський голова Рівного: "Для мене важливо, щоб на провідну неділю в рейс вийшли 200 машин і возили людей. А за тиждень повернемось до цього питання і розглянемо. Знизимо, якщо треба буде".

Упродовж цього часу долучитися до діяльності робочої групи з визначення нового тарифу зможуть усі громадські організації та жителі міста.

 

Роман Свирида.


Наші відео проекти:


Iнформаційна програма «День» Oдин на один Oдин на один - Реформи Tелеспорт TКС _Перехрестя правди Європейський дім А ми відпочиваємо Азбука смаку Акваріум Без права на забуття Будьмо здорові Громадська приймальня Група ризику Діяльність депутатська День у музеї Депутат Економічний інтерес Зона конфлікту Казка Квест-шоу Лісовими стежками Літописець свого простору  Мандри Молодіжний прорив Моя родина Україна Музична кухня На межі можливого Невгамовні дослідники Огляд подій тижня Під одним небом Пересопницьке Євангеліє По суті Почерк долі Рівненщина мистецька Світосвіт Тінейджпростір Так було Таке життя Телевісник Служби зайнятості У пошуках легенд Хто крайній? Цикл розмов про реформи Штрихи з натури Юна зірка